język polskijęzyk angielskijęzyk niemiecki
Wtorek 16.04.2024 - 4.0687 (1 USD) | 4.3197 (1 EUR) | 4.4554 (1 CHF)

Chcesz kupić mieszkanie? Odwiedź targi.

Już od lutego osoby zainteresowane zakupem nieruchomości mają okazję odwiedzić targi mieszkaniowe. Organizowane w dużych miastach, są dobrą okazją do zorientowania się w ofertach deweloperów. W jednym miejscu zebrane są różne propozycje, zwiedzający mogą także liczyć na promocje.

Na targach mieszkaniowych do dyspozycji zwiedzających jest zazwyczaj kilkadziesiąt stoisk deweloperów, banków i doradców finansowych. Ogłoszenia o zbliżających się targach znajdziemy w lokalnej prasie lub na stronach internetowych tych deweloperów, którzy wezmą udział w targach.

Targi mieszkaniowe w największych miastach Polski


Na miejsca targów organizatorzy najczęściej wybierają Warszawę, Wrocław, Kraków, Poznań, Łódź i Gdańsk. Za wejście trzeba zapłacić zwykle 10 złotych, choć istnieje możliwość zdobycia darmowych zaproszeń – dzięki rejestracji internetowej lub poprzez udziały w konkursach organizatorów na Facebooku.

Do największych organizatorów należą Nowy Adres i redNet. W mniejszym zakresie targi organizuje także Murator EXPO.

Targi nieruchomości organizowane przez Nowy Adres

16-17 lutego

Warszawa

Centrum EXPO XXI

16-17 lutego

Poznań

Międzynarodowe Targi Poznańskie

2-3 marca

Wrocław

Hala Stulecia

2-3 marca

Gdańsk

Amber Expo

9-10 marca

Kraków

Centrum Targowe Chemobudowa

Źródło: Nowy Adres

Targi nieruchomości organizowane przez redNet:

23-24 lutego

Kraków

Hala Targi w Krakowie

13-14 kwietnia

Warszawa

Pałac Kultury i Nauki

13-14 kwietnia

Wrocław

Hala Stulecia

20-21 kwietnia

Gdańsk/Sopot

Hala Ergo Arena

11-12 maja

Łódź

Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze MTŁ

18-19 maja

Poznań

Hala MTP


Źródło: redNet

 

Okazja dla zainteresowanych rynkiem pierwotnym


Ideą targów jest zaprezentowanie ofert nowych mieszkań i możliwości finansowania zakupu nieruchomości. Trzeba jednak pamiętać, że targi nie prezentują pełnej oferty rynku deweloperskiego. Aby znaleźć się w gronie wystawców, firmy musiały wykupić miejsce.

Porady, zniżki, kilogramy ulotek


W przypadku Nowego Adresu i redNetu targi trwają cały weekend, czyli zwiedzający przez dwa dni mogą zapoznać się z ofertami. Każdy dzień przebiega według tego samego harmonogramu, powtarzają się także wystawcy. Zakupiony bilet jest ważny jeden dzień.

Organizatorzy zachęcają do uczestniczenia w darmowych seminariach, podczas których można wysłuchać porad prawników, ekspertów ds. kredytów hipotecznych czy doradców kredytowych. Dodatkowo można wynegocjować zniżki sięgające nawet 15-20 proc. cen nieruchomości oferowanych przez deweloperów.

Promocje do samodzielnego sprawdzenia


Można się spodziewać, że podczas wiosennych targów deweloperzy będą kusić potencjalnych klientów hasłami głoszącymi najniższe ceny i zapewnieniami, że nawet po starcie programu „Mieszkanie dla młodych” taniej nie będzie. Do ofert trzeba jednak podchodzić z dystansem. Podobnie jest z propozycjami banków czy doradców kredytowych – czas spędzony na targach warto poświęcić na zorientowanie się w jak największej liczbie ofert i dopiero po porównaniu z konkurencją podjąć konkretniejsze kroki ku rezerwacji nieruchomości. Pośpiech jest najgorszym doradcą.

galeria zdjęć

Zamieszkaj na zaciszu Goleniowa nad rzeką