Środa 22.03.2023 - 4.3467 (1 USD) | 4.6888 (1 EUR) | 4.7154 (1 CHF) | 5.3385 (1 GBP)

Dlaczego warto inwestować w nieruchomości?

Każdy z zainteresowanych tym frapującym tematem pragnie inwestować, aby generować zyski. Jak zatem to zrobić i czy warto?

Należy zwrócić uwagę na fakt, że według danych statystycznych GUS w 2019 roku podpisano 562,4 tys. aktów notarialnych dotyczących sprzedaży nieruchomości i jest to aż o 7,1% więcej w porównaniu do 2018 roku.
Największa część transakcji kupna/sprzedaży nieruchomości dotyczyła sprzedaży nieruchomości lokalowych, było to aż 49,3%. Wyciągamy zatem wniosek, że lokale mieszkalne kupowane są z niezwykle rosnącym zainteresowaniem

W każdej dziedzinie inwestycji niezwykle ważne jest rozpoznanie rynku. Pomóc może w tym wykwalifikowany pośrednik w obrocie nieruchomościami, który ową wiedzę posiada. Otrzymać możemy zatem precyzyjne dane na temat transakcji z rynku pierwotnego i wtórnego, cenne wskazówki w związku z zakupem potencjalnego lokalu oraz jego atrakcyjności rynkowej.

Kolejny fakt, jaki podaje nam GUS to wzrost cen lokali mieszkalnych w stosunku do roku poprzedniego, który wynosi 8,7% (w tym na rynku pierwotnym o 6,7%, natomiast na rynku wtórnym aż o 10,4%). Możemy zatem uznać, że jest to przewidywany zysk, jaki generuje zakup potencjalnego lokalu. Stawiając w tym świetle, chociażby lokatę oszczędnościową, która jest na średnim poziomie 1,41%, nie można tu mówić o żadnym zysku.

Kupując nieruchomość w celu jej sprzedaży z zyskiem, należy jednak pamiętać o poniesieniu kosztów, takich jak podatek od dochodu, czyli kiedy sprzedać, aby być zwolnionym z jego zapłacenia, zobowiązaniach czynszowych, jak i ewentualnych nakładach finansowych mających na celu podniesienie standardu, czy utrzymaniu go w stanie nienaruszonym. Jest to niezwykle istotna kwestia, ponieważ im wyższy jest standard naszej nieruchomości, lepsza lokalizacja oraz inne dodatkowe atuty, tym wyższej ceny możemy zażądać. Dodatkowym walorem posiadania takiej nieruchomości może być ewentualny wynajem, którego zaletą jest stały dopływ gotówki.

Nawet jeśli fakty mówią same za siebie i statystycznie możemy liczyć na zasadniczo większe korzyści, wciąż martwimy się spowolnieniem gospodarczym, rosnącą inflacją, czy zaostrzonymi kryteriami kredytowymi, jakie wytyczają nam banki. Mimo iż mówi się o kryzysie, liczby pokazują jak bardzo jest to odległy temat dla nieruchomości.

Jako przodujące na rynku Biuro Nieruchomości, obserwujemy nieustanne zainteresowanie nieruchomościami na Pomorzu Zachodnim, co daje nam niezwykłą radość realizacji naszych założeń oraz pole do dalszego rozwoju. Pozyskujemy także nieocenioną wiedzę na temat tego rynku. Z pełnym zaangażowaniem i pasją wierzymy także w słuszność tych inwestycji.

galeria zdjęć

Zamieszkaj na zaciszu Goleniowa nad rzeką