Środa 22.03.2023 - 4.3467 (1 USD) | 4.6888 (1 EUR) | 4.7154 (1 CHF) | 5.3385 (1 GBP)

Sesja fotograficzna twojej nieruchomości

Przy sprzedaży nieruchomości niezwykle ważnym aspektem są dobre zdjęcia. Nasze biuro podchodzi do tego w pełni profesjonalnie, oferujemy klientowi cztery typy prezentacji jego nieruchomości: profesjonalna sesja zdjęciowa, wirtualny spacer, zdjęcia z drona oraz film prezentujący nieruchomość. Niezwykle istotny jest w sprzęt, szerokokątny obiektyw wraz z dobrej jakości aparatem jest niezbędny. Jednak nie jest to gwarantowany klucz do dobrych zdjęć. Jest to tylko jeden z kilku czynników prowadzący do uzyskania dobrej fotografii.

Należy pamiętać o odpowiednim oświetleniu, fotografowana nieruchomość nie może być zbyt ciemna na zdjęciu, ponieważ może to zniechęcić potencjalnego klienta. Wskazane jest również zapalenie kilku dodatkowych źródeł światła typu kinkiet lub lampka nocna. Doda to przyjemnego dla oka klimatu, ociepli pomieszczenie. Trzeba przy tym pamiętać, żeby zachować odpowiedni balans bieli, czyli kolory na zdjęciu muszą być jak najlepiej odwzorowane z rzeczywistymi zastanymi w mieszkaniu/domu.

Innym ważnym aspektem jest perspektywa. Każdy z nas intuicyjnie robiąc zdjęcia robi je z poziomu wzroku. Nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ im wyżej trzymamy aparat, tym niżej wydaje się być sufit. Zdjęcie powinno być zrobione z wysokości ok 70-120 cm, zachowując jednocześnie perspektywę ścian i sufitów. Optycznie pomieszczenie wydaje się być wysokie i przestronne. Fotografując szerokokątnym obiektywem, trzeba odpowiednio zaplanować kadr, ponieważ pole widzenia tego obiektywu jest bardzo duże. Powinniśmy zadbać o ład i porządek, należy się skupić na mocnych punktach danej nieruchomości: stylowa sofa czy zabytkowy kominek koniecznie muszą być mocnym punktem na zdjęciu.

Wszystko co wyżej opisane nie może się obyć bez artystycznej duszy fotografa. Fotograf musi zaplanować kadry, zadbać o odpowiednie określenie, musi dostrzec co jest istotne do pokazania potencjalnym klientom.

Wirtualny spacer 3D jest kolejną formą prezentowania nieruchomości. Klient wchodząc na naszą stronę internetową, może przespacerować się po danej nieruchomości. Dzięki takiemu spacerowi jesteśmy w stanie dostrzec m.in układ mieszkania czy domu.

Obecnie technologia pozwala nam sfotografować nieruchomość również z góry. Zdjęcia z drona są teraz bardzo atrakcyjne, pokazują dom/mieszkanie z nieznanego dotąd nam punktu widzenia. Z góry możemy dostrzec np umiejscowienie apartamentu, czy ogrom działki na której położony jest interesujący nas dom, a nawet kształt tej działki.

Film jest naszą najnowszą formą prezentacji nieruchomości. W filmie zawarte są najważniejsze informacje na temat sprzedawanej nieruchomości. Dowiemy się w jakiej lokalizacji znajduje się sprzedawany dom, jaki ma układ, jak wygląda w zewnątrz oraz odwiedzimy każde dostępne pomieszczenie wewnątrz. Jest to doskonałe połączenie w/w wcześniej form prezentacji nieruchomości: profesjonalnej sesji zdjęciowej, wirtualnego spaceru a także widoku nieruchomości i jej okolicy z lotu ptaka.

galeria zdjęć

Zamieszkaj na zaciszu Goleniowa nad rzeką