Niedziela 22.05.2022 - 4.3832 (1 USD) | 4.6366 (1 EUR) | 4.5061 (1 CHF) | 5.4735 (1 GBP)

Blog

Podwyżka stóp procentowych w kwietniu 2022

10.05.2022

Nie jest to łatwy czas dla kredytobiorców. Od początku roku 2022 stopy procentowe zostały podniesione już kilkukrotnie, a co więcej, nie wiadomo czy i kiedy ten proces zostanie zakończony. W obliczu kryzysu gospodarczego jedno jest jednak pewne: raty za kredyt jeszcze wzrosną, a spłacenie należności okaże się trudniejsze niż początkowo zakładaliśmy.

Mieszkanie bez wkładu własnego

31.03.2022

Kupno mieszkania to marzenie wielu młodych osób. Niestety ze względu na brak wkładu własnego spora część z nich rezygnuje ze swoich planów na rzecz wynajmu czy pozostania w domu rodzinnym. Wraz z wprowadzeniem Polskiego Ładu pojawiła się szansa na to, aby kredyt na zakup nieruchomości wziąć bez konieczności posiadania osobnego kapitału na ten cel.

Czy warto odświeżyć mieszkanie przed sprzedażą?

03.03.2022

Chcielibyśmy bez żadnych wątpliwości krzyknąć “Oczywiście, że tak!`, sprawa nie jest jednak prosta. Wbrew pozorom jednoznaczna odpowiedź na to pytanie może okazać się nieco bardziej skomplikowana, co nie oznacza, że niemożliwa. Decyzja o tym, czy zechcesz odświeżyć mieszkanie przed sprzedażą, będzie wypadkową wielu różnych czynników. Przekonajmy się, czy taka inwestycja ma sens w Twoim przypadku.

Co musisz wiedzieć o elektronicznej księdze wieczystej.

03.03.2022

Do księgi wieczystej zaglądamy z różnych względów, najczęściej jednak zmusza nas do tego chęć kupna nieruchomości. Co zrobić w przypadku, gdy nie mamy możliwości sprawdzenia zapisu w sądzie rejonowym? Z pomocą przychodzi EUKW!

Podwyżka Podwyżka stóp procentowych w listopadzie 2021

03.03.2022

Kredytobiorcy z niepokojem przyjmują decyzje Narodowego Banku Polskiego w sprawie stóp procentowych. W związku z rekordową inflacją oraz ogólnym kryzysem wynikającym z pandemii, mamy obecnie do czynienia z podwyżkami o bezpośrednim wpływie na wartość złotego, a co za tym idzie, wysokość rat pożyczek oraz kredytów. To właśnie spłacający miesięczne należności najsilniej odczują ekonomiczne zmiany, które, jeśli wierzyć ekspertom, jeszcze się nie zakończyły.

Działka rekreacyjna – co musisz wiedzieć przed zakupem

15.11.2021

Każdego roku, wraz z pierwszymi powiewami wiosny, pojawia się ochota na wyjście do własnego ogródka. Mieszkasz w mieście i nie masz tego przywileju? Działka rekreacyjna to coś, co powinno Cię zainteresować. Jeśli myślisz o zdobyciu kawałka zieleni sprawdź, co powinieneś wiedzieć na ten temat, zanim podejmiesz decyzję.

Podatek od nieruchomości – najważniejsze informacje

30.09.2021

Zakup działki lub domu jednorodzinnego wiąże się z wieloma dodatkowymi wydatkami. Jednym z nich jest podatek od nieruchomości, który należy opłacać każdego roku zgodnie z obowiązującą stawką. Co należy o nim wiedzieć? Czy jako właściciel domu jesteś zobowiązany do zapłaty? Jak kwestie podatkowe wyglądają w przypadku posiadania gruntów leśnych lub rolnych?

Mieszkanie w kamienicy - jakie są wady i zalety takich nieruchomości?

30.08.2021

Mają niepowtarzalny klimat, górują ciasno nad ulicą, a ich istnienie wiąże się z ciekawą przeszłością. Kamienice to specyficzne budynki mieszkalne, które można albo kochać, albo nienawidzić. Jedno jest pewne: zainteresowanie kupnem wiekowej nieruchomości nie maleje. Zastanawiasz się nad zamieszkaniem w kamienicy? Sprawdź, na jakie korzyści oraz ograniczenia powinieneś się przygotować.

Jakie mieszkanie wybrać – rynek pierwotny czy wtórny?

02.08.2021

Zakup mieszkania obliguje przyszłych właścicieli do podejmowania szeregu różnych decyzji. Jedną z nich jest wybór pomiędzy nieruchomością pochodzącą z rynku pierwotnego lub wtórnego. Dylemat ten jest jak najbardziej zasadny i niełatwy do rozwikłania. Oba rozwiązania posiadają zalety, ale nie są pozbawione wad.

Dlaczego twoje mieszkanie się nie sprzedaje? – poznaj możliwe przyczyny.

05.07.2021

Mija kolejny tydzień, a mieszkanie wciąż nie znalazło nabywcy. Zastanawiasz się zapewne, co poszło nie tak? Przyczyn może być kilka, a każda z nich wpływa na brak zdecydowania po stronie potencjalnego klienta. Sprawdźmy najpopularniejsze i zastanówmy się, jak im zaradzić.

Umowa przedwstępna - co warto wiedzieć?

24.06.2021

Zakup nieruchomości wiąże się z wieloma formalnościami. Jedna z nich dotyczy podpisania umowy przedwstępnej. Ma ona konkretne zadanie - zabezpieczyć interesy obu stron przed podpisaniem finalnej umowy w przyszłości. Kogo dotyczy i co powinno się w niej znaleźć? Dlaczego tak istotne jest, aby sporządzić ją przy udziale notariusza? Co warto wiedzieć na temat umowy przedwstępnej?

Na co zwrócić uwagę, kupując mieszkanie pod wynajem

06.01.2021

Kupno mieszkania pod wynajem to jedna z najchętniej wybieranych inwestycji. Za takim pomysłem na biznes przemawiają nie tylko atrakcyjne ceny nieruchomości. Specjaliści wskazują, że rentowność takiego rozwiązania jest naprawdę wysoka. Jeśli czujesz, że to świetna inwestycja także dla Ciebie sprawdź, na co zwrócić uwagę, kupując mieszkanie pod wynajem.
Zamieszkaj na zaciszu Goleniowa nad rzeką