Środa 28.09.2022 - 4.9476 (1 USD) | 4.7616 (1 EUR) | 5.0135 (1 CHF) | 5.3465 (1 GBP)

Blog

Flipping nieruchomości

27.09.2022

Krótkoterminowe inwestowanie w mieszkania w określonej formie może przełożyć się z czasem na korzyści pod względem finansowym. Taki rodzaj zakupu obiektów, czyli flipping nieruchomości, polega bowiem na tym, aby po upływie pewnego okresu odsprzedać mieszkanie w wyższej cenie. W wielu przypadków w tym celu niezbędny może być remont wnętrz, aby zwiększyć atrakcyjność obiektu i dzięki temu sprzedać go z zyskiem.

Wszystko co musisz wiedzieć o notariuszu

31.08.2022

Jednym z zagadnień, na temat których warto posiadać podstawową wiedzę, jest zorientowanie w zakresie tego, czym dokładnie zajmuje się notariusz. W związku z tym zapraszamy do przeczytania tekstu, w którym udzielamy niezbędnych informacji na temat tego, na czym polega ten zawód. Wyróżniamy też obowiązki i czynności, z jakimi jest związany, a także prezentujemy koszty wynikające z korzystania z takich usług.

Sposoby na oszczędzanie wody w domu i mieszkaniu.

28.07.2022

Sposoby na oszczędzanie wody w domu i mieszkaniu. Warto stosować w codziennym życiu rozwiązania, które pomogą obniżyć koszty rachunków i jednocześnie przysłużą się środowisku. W związku z tym zapraszamy do przeczytania artykułu, który wyróżnia wybrane sposoby na oszczędzanie wody w domu i mieszkaniu. Ich stosowanie w wielu przypadkach nie wymaga wysiłku oraz poświęcania dużych ilości czasu, warto zatem mieć je uwadze.

Home staging - co to jest i kiedy warto skorzystać?

20.06.2022

Odpowiednia prezentacja nieruchomości może przyczynić się do zwiększenia zainteresowania potencjalnych nabywców lub najemców i tym samym – do szybszego zawarcia transakcji. Z tego względu należy wziąć pod uwagę usługę, jaką jest home staging. Przekonaj się więc, co to jest i dlaczego warto z tego skorzystać.

Kawalarka czy mieszkanie dwupokojowe - w co warto zainwestować?

24.05.2022

Stając przed wyborem zakupu nieruchomości należy uwzględnić różne czynniki, które wpłyną na ostateczną decyzję. Konieczne jest zastanowienie się nad kwestią tego, czy warto zainwestować w kawalerkę, czy lepiej zdecydować się na mieszkanie dwupokojowe. Wybór ten uzależniony jest od planów względem nieruchomości. Przekonaj się więc, co warto zakupić.

Czy warto odświeżyć mieszkanie przed sprzedażą?

03.03.2022

Chcielibyśmy bez żadnych wątpliwości krzyknąć “Oczywiście, że tak!`, sprawa nie jest jednak prosta. Wbrew pozorom jednoznaczna odpowiedź na to pytanie może okazać się nieco bardziej skomplikowana, co nie oznacza, że niemożliwa. Decyzja o tym, czy zechcesz odświeżyć mieszkanie przed sprzedażą, będzie wypadkową wielu różnych czynników. Przekonajmy się, czy taka inwestycja ma sens w Twoim przypadku.

Co musisz wiedzieć o elektronicznej księdze wieczystej.

03.03.2022

Do księgi wieczystej zaglądamy z różnych względów, najczęściej jednak zmusza nas do tego chęć kupna nieruchomości. Co zrobić w przypadku, gdy nie mamy możliwości sprawdzenia zapisu w sądzie rejonowym? Z pomocą przychodzi EUKW!

Działka rekreacyjna – co musisz wiedzieć przed zakupem

15.11.2021

Każdego roku, wraz z pierwszymi powiewami wiosny, pojawia się ochota na wyjście do własnego ogródka. Mieszkasz w mieście i nie masz tego przywileju? Działka rekreacyjna to coś, co powinno Cię zainteresować. Jeśli myślisz o zdobyciu kawałka zieleni sprawdź, co powinieneś wiedzieć na ten temat, zanim podejmiesz decyzję.

Podatek od nieruchomości – najważniejsze informacje

30.09.2021

Zakup działki lub domu jednorodzinnego wiąże się z wieloma dodatkowymi wydatkami. Jednym z nich jest podatek od nieruchomości, który należy opłacać każdego roku zgodnie z obowiązującą stawką. Co należy o nim wiedzieć? Czy jako właściciel domu jesteś zobowiązany do zapłaty? Jak kwestie podatkowe wyglądają w przypadku posiadania gruntów leśnych lub rolnych?

Mieszkanie w kamienicy - jakie są wady i zalety takich nieruchomości?

30.08.2021

Mają niepowtarzalny klimat, górują ciasno nad ulicą, a ich istnienie wiąże się z ciekawą przeszłością. Kamienice to specyficzne budynki mieszkalne, które można albo kochać, albo nienawidzić. Jedno jest pewne: zainteresowanie kupnem wiekowej nieruchomości nie maleje. Zastanawiasz się nad zamieszkaniem w kamienicy? Sprawdź, na jakie korzyści oraz ograniczenia powinieneś się przygotować.

Jakie mieszkanie wybrać – rynek pierwotny czy wtórny?

02.08.2021

Zakup mieszkania obliguje przyszłych właścicieli do podejmowania szeregu różnych decyzji. Jedną z nich jest wybór pomiędzy nieruchomością pochodzącą z rynku pierwotnego lub wtórnego. Dylemat ten jest jak najbardziej zasadny i niełatwy do rozwikłania. Oba rozwiązania posiadają zalety, ale nie są pozbawione wad.

Dlaczego twoje mieszkanie się nie sprzedaje? – poznaj możliwe przyczyny.

05.07.2021

Mija kolejny tydzień, a mieszkanie wciąż nie znalazło nabywcy. Zastanawiasz się zapewne, co poszło nie tak? Przyczyn może być kilka, a każda z nich wpływa na brak zdecydowania po stronie potencjalnego klienta. Sprawdźmy najpopularniejsze i zastanówmy się, jak im zaradzić.
Zamieszkaj na zaciszu Goleniowa nad rzeką