Region
Rodzaj rynku
Symbol
Cechy dodatkowe
Cena [PLN]
Powierzchnia [m2]
Liczba pokoi
Piętro

Mierzeja Wiślana zwana Bursztynowym Wybrzeżem

Mierzeja Wiślana zwana Bursztynowym Wybrzeżem to jeden z coraz częściej wybieranych regionów wypoczynkowych w kraju. Piaszczysty wał o długości około 50 km oddzielający Zalew Wiślany od Zatoki Gdańskiej to teren, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Atrakcji nie zabraknie zarówno dla amatorów kąpieli, wycieczek pieszych, jak i dwukołowych. Przez tę wielką, piaszczystą wydmę wiedzie uroczy i świetnie przygotowany fragment międzynarodowej trasy rowerowej R10 wzdłuż Bałtyku.

Szlak można spokojnie polecić rodzicom z dziećmi, także w fotelikach i przyczepkach. Mierzeję Wiślaną wyróżniają liczne rezerwaty oraz szerokie, czyste plaże – niezatłoczone nawet w sezonie turystycznym. To nie lada gratka dla miłośników kontaktu z naturą i raj dla żeglarzy i rybaków. W sezonie działa kolejka wąskotorowa, która łączy nadmorskie miejscowości Mierzei Wiślanej. W swoim składzie ma specjalne wagoniki z podjazdami dla wózków i rowerów, a także półodkryte wagoniki `retro`, z których można podziwiać piękne widoki żuławskiego krajobrazu. Nie małym zainteresowaniem cieszy się przekop Mierzei Wiślanej, który w niedalekiej przyszłości połączy Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską. Wychodząc naprzeciw wszystkim zaintrygowanym trwającymi pracami, leśnicy urządzili na jednym ze wzniesień specjalny punkt widokowy, z którego można monitorować postępy. Preferujący aktywny wypoczynek mogą przez cały rok korzystać z oferty konnego ośrodka jeździeckiego w Jantarze. Idealna na letni wypoczynek i plażowanie okaże się Stegna, najbardziej nasłoneczniona miejscowość na Pomorzu. W Sztutowie warto zwiedzić dawny niemiecki obóz koncentracyjny Stutthof. Spokój odnajdziemy w rezerwacie ornitologicznym w Kątach Rybackich. Wakacyjna stolica Polski to niewątpliwie Krynica Morska.
Jeśli szukacie relaksu, koniecznie powinniście wyruszyć w rejs po Zalewie Wiślanym, by rozkoszować się pejzażami okolicznej scenerii. Aktywni mają do dyspozycji szkołę windsurfingu, pole minigolfa i lunapark. Ponadto, równolegle do morza biegnie specjalna ścieżka rekreacyjna prowadząca do lądowej oraz morskiej granicy z Rosją, znajdującej się w starej wiosce rybackiej Piaski.


Zakup apartamentu nad morzem to dobra i pewna inwestycja. Chętnych, by spędzić czas wolny nad polskim morzem z roku na rok tylko przybywa. Przychód z wynajmu takiego lokalu w sezonie letnim czyni ów biznes niezwykle opłacalnym. Z myślą o turystach najkorzystniejszy wydaje się zakup mieszkania dwupokojowego – w sam raz dla rodziny czy odpoczywających wspólnie przyjaciół. Inwestycja zwróci się tym szybciej, im lepsza będzie lokalizacja obiektu mieszkalnego. Zatem – w tym wypadku – o powodzeniu zadecyduje bliskość morza, lasu, a także restauracji czy sklepów spożywczych. Równie dobrym rozwiązaniem może okazać się lokata kapitału w grunt pod budowę domu, na przykład z funkcją niewielkiego pensjonatu. O atrakcyjności Mierzei Wiślanej decyduje dobry dojazd. Z Warszawy przez Elbląg i Nowy Dwór Gdański prowadzi ekspresowa droga krajowa nr 7 (międzynarodowa E77), zaś krańcem Żuław przebiega bursztynowa autostrada A1. Te dwie trasy łączy południowo-wschodnia obwodnica Gdańska. Stolica Żuław, czyli Nowy Dwór Gdański, znajduje się zaledwie 40 km od centrum Gdańska, a położona przy samym ujściu Wisły do Morza wieś Mikoszewo raptem 25 km.

Podsumowując: nieruchomość w nadmorskiej miejscowości, to zdecydowanie dobry wybór na opłacalną inwestycję, a także na własny odpoczynek i naładowanie baterii. To bezpieczna lokata i pewny zysk na lata. Bliskość przyrody, przystępne ceny przyciągają nad polskie morze nie tylko turystów krajowych, ale i tych zagranicznych. Zatem, jeśli pragniecie wypoczynku nad morzem, z dala od zatłoczonych kurortów, a przy okazji zarabiać to zakup apartamentu na Mierzei Wiślanej jest strzałem w dziesiątkę.

 

Nowoczesne osiedle w Goleniowie - Osiedle Lawenda Park

Nowy numer naszej gazetki już dostępny!