Region
Rodzaj rynku
Symbol
Cechy dodatkowe
Cena [PLN]
Powierzchnia [m2]
Liczba pokoi
Piętro

Na co zwrócić uwagę, kupując mieszkanie w Gdańsku?

Raport LivCom Awards nie pozostawia złudzeń: Gdańsk to jedno z najlepszych miejsc do życia. Spośród miast całego świata (do 400 tys. mieszkańców) zajęła trzecie miejsce. Mieszkańcy Trójmiasta nie są tym szczególnie zdziwieni - wiedzą to już od dawna. Chcesz do nich dołączyć?

Szukasz mieszkania w miejscu, które zapewni Ci wysoki poziom zadowolenia z życia? Postaw na Gdańsk. Podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę, kupując tu mieszkanie.

Popularne dzielnice Gdańska

Nie bez przyczyny w Trójmieście - zwłaszcza Gdańsku - roi się od nowych inwestycji mieszkaniowych. Mnóstwo młodych osób, rodzin oraz seniorów marzy o tym, aby osiedlić się w tym mieście. Kupując mieszkanie w Gdańsku zwróć więc uwagę przede wszystkim na lokalizację.

Do najchętniej zamieszkiwanych dzielnic należą: Wrzeszcz Dolny, Oliwa, Chełm, Śródmieście oraz Strzyża. Warto wskazać także rozwijające się miejsca takie jak Przymorze Małe oraz Wyspa Sobieszewska. To właśnie w ich obrębie powstają inwestycje dla nowo przybyłych i zdecydowanych do zamieszkania w tym mieście singli oraz rodzin. Skąd wynika tak duża popularność?

Najważniejszą kwestią, na jaką należy zwrócić uwagę, jest dostęp do komunikacji. Większość wymienionych dzielnic to lokalizacje świetnie połączone nie tylko między sobą, ale także z całym Trójmiastem. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się Szybka Kolej Miejska oraz Pomorska Kolej Metropolitalna, dzięki którym można dotrzeć "wszędzie" - a zatem do najbardziej pożądanych lokalizacji związanych z pracą, rozrywką i rekreacją.

Istotną kwestię odgrywa także rozwój. Dzielnice takie jak np. Chylonia są rewitalizowane, aby jak najpełniej odpowiadać na oczekiwania przyszłych i obecnych mieszkańców. Powstawanie ścieżek rowerowych, zakładanie parków i placów zabaw czy obecność infrastruktury usługowej to tylko część zalet.

Gdańsk - specyficzne miasto na Pomorzu

Dobra komunikacja nie oznacza, że będziemy mieć do czynienia z nieprzyjemnym, charakterystycznym dla innych polskich miast gwarem. Wręcz przeciwnie - Gdańsk to metropolia pod tym względem dość specyficzna. Zarówno w centrum, jak i na obrzeżach, panuje spokój. Liczne tereny zielone, bliskość morza, a co za tym specyficzny mikroklimat sprawiają, że miasto przyciąga swojskim charakterem.

Nowoczesne osiedle w Goleniowie - Osiedle Lawenda Park

Nowy numer naszej gazetki już dostępny!