Region
Rodzaj rynku
Symbol
Cechy dodatkowe
Cena [PLN]
Powierzchnia [m2]
Liczba pokoi
Piętro

Stargard czy obrzeża, na co zwrócić uwagę?

Poszukujesz swojego wymarzonego lokum, lecz nie wiesz która lokalizacja spełni Twoje oczekiwania? Choć wielu osobom mieszkanie w większej aglomeracji kojarzy się z hałasem i życiem w ciągłym pędzie, to bez wątpienia mamy więcej możliwości rozwoju niż małe miejscowości.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

W czym więc Stargard ma przewagę? Otóż zacznijmy od dużego wyboru placówek oświatowych, które co roku przyciągają do miasta rzeszę młodych ludzi.
Kariera zawodowa? Nic bardziej mylnego! Większe miasta dają także szanse na szybsze znalezienie zatrudnienia. Przykładowo w Stargardzie ma swoją siedzibę wiele firm produkcyjnych, dobrze prosperujących, które bardzo często przeprowadzają procesy rekrutacyjne, co przekłada się na liczbę miejsc pracy dla świeżo upieczonych absolwentów.  Wiele z nich, po ukończeniu nauczania, decyduje się na zakup nieruchomości w Stargardzie, z którym wiążą przyszłość.
Kolejnym, ważnym kryterium jest opieka medyczna. Mieszkańcy Stargardu mogą liczyć na duży wybór placówek medycznych. Dostęp do specjalistów w małych miejscowościach jest mocno ograniczony, więc ich mieszkańcy muszą niejednokrotnie przebyć wiele kilometrów aby uzyskać opiekę medyczną.
Kultura i rozrywka? W Stargardzie znajdziemy mnóstwo atrakcji dla osób w każdym przedziale wiekowym.  Bez względu na to, czy będą to seniorzy, rodzice z dziećmi, czy studenci, wszyscy możemy liczyć na zaspokojenie swojej potrzeby relaksu wedle preferencji.

Mieszkanie na obrzeżach – dlaczego uciekamy za miasto?
Mimo miejsca zamieszkania, chcemy pracować w dużym mieście ze względu na wyższe zarobki oraz większe możliwości. Nie zawsze jednak podchodzimy optymistycznie do perspektywy zamieszkania w większej aglomeracji. Do wyboru bardziej kameralnej lokalizacji, przyczyniają się ceny mieszkań. Warto zauważyć, iż ceny nieruchomości na obrzeżach Stargardu kosztują nawet od tysiąca do półtora tysiąca złotych za metr kwadratowy mniej niż w centrum Stargardu.
Obecne społeczeństwo uwielbia zieleń, przyrodę, ciszę i sielskie życie. Na obrzeżach Stargardu możemy znaleźć idealne warunki do relaksu. Nie będziemy otoczeni zatłoczonymi ulicami, a widok z okna będzie przyjemniejszy dla oka, niż ten z apartamentowca w centrum Stargardu.

Sumując 2020 rok, można śmiało zaznaczyć, iż klienci chętniej wybierają obrzeża Stargardu jako swoje przyszłe miejsce zamieszkania.
Aż 55% klientów z przeprowadzonych transakcji postawiło na sielskie życie. Pozostałe 45% wybrało centrum Stargardu z dostępem do wszelkich udogodnień.

Zatem tętniący życiem Stargard czy sielskie obrzeża? Warto przeanalizować własne potrzeby, aby znaleźć swoje miejsce w tym urokliwym powiecie. 

Nowoczesne osiedle w Goleniowie - Osiedle Lawenda Park

Nowy numer naszej gazetki już dostępny!