Niedziela 22.05.2022 - 4.3832 (1 USD) | 4.6366 (1 EUR) | 4.5061 (1 CHF) | 5.4735 (1 GBP)

Blog

Raport z rynku nieruchomości: ceny mieszkań używanych wzrosły

18.01.2014

Końcówka 2013 roku upłynęła pod znakiem minimalnych, ale jednak wzrostów średnich cen ofertowych mieszkań wystawionych do sprzedaży na rynku wtórnym w największych polskich miastach. Z wyjątkiem Lublina, w którym stawka spadła o 0,9% i trzech miast, w których ceny utrzymały poziom sprzed miesiąca, aż w 14 spośród 18 analizowanych miast ceny ofertowe wzrosły - wynika z najnowszego raportu przygotowanego przez ekspertów portalu nieruchomości Domy.pl i firmy doradztwa finansowego Open Finance.

Ranking kredytów hipotecznych: Jak wygląda oferta banków pod koniec 2013 roku?

30.12.2013

W ostatnim w mijającym roku rankingu kredytów hipotecznych sprawdzamy, w którym banku czteroosobowa rodzina otrzyma najtańszy kredyt, który pozwoli na sfinansowanie całości kosztów związanych z kupnem mieszkania

Rynek gruntów rolnych: ceny ziemi znów idą w górę

11.12.2013

Trzeci kwartał przyniósł ciekawe dane z rynku nieruchomości rolnych. Wbrew prognozom przeciętny hektar zdrożał w ciągu kwartału aż o 935 zł, niespodziewanie spadła cena ziemi słabej, a ponad 7-proc. wzrost zanotowano w przypadku najżyźniejszych gleb.

Nieruchomości: To będzie rekordowy rok sprzedaży mieszkań. Ale rosną także ceny!

07.11.2013

Czwarty rok z rzędu rosną liczba i wartość transakcji dotyczących nieruchomości na rynku pierwotnym i wtórnym. Deweloperzy mówią o prawdziwej hossie. Okoliczności im sprzyjają.

Kredyt z dotacją na budowę domów energooszczędnych? Tylko dla bardzo wytrwałych!

22.10.2013

Przygotowania do złożenia wniosku o dofinansowanie energooszczędnego domu najlepiej zacząć już przy planowaniu inwestycji. Przedstawiciele banków, które rozpoczęły już udzielanie kredytów do budowy domów z dopłatą Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW), są zgodni. O rozpoczęciu starań o taką pożyczkę warto pomyśleć już na etapie przygotowywania projektu.

Mieszkanie dla Młodych to będzie mieszkanie dla zamożnych!

17.10.2013

To będą mieszkania dla zamożnych. Państwo im pomoże - tak rządowy projekt dofinansowania z budżetu państwa kupna pierwszego własnego lokum ocenia prezes Związku Pracodawców Producentów Materiałów dla Budownictwa.

Kredyty hipoteczne: zajęcie domu przez bank to ostateczność!

01.10.2013

Kilkudniowe spóźnienie ze zapłatą raty kredytu hipotecznego nie oznacza, że za chwilę do drzwi zapuka komornik. Banki raczej starają się unikać egzekucji komorniczych, bo bardzo im to psuje opinię. W pierwszej kolejności w takich przypadkach bank próbuje się porozumieć z dłużnikiem.

Ożywienie na rynku nieruchomości już wkrótce podniesie ceny mieszkań

10.09.2013

Utrzymujące się niższe ceny nieruchomości i tanie kredyty hipoteczne mogą zwiększyć popyt na mieszkania, również te z przeznaczeniem na wynajem. Dodatkowym impulsem, który ożywi rynek, mają być dopłaty do zakupu mieszkań w ramach rządowego programu „Mieszkanie dla Młodych”.

Ceny mieszkań w sierpniu i we wrześniu w górę

05.09.2013

– Sierpień i wrzesień to nie najlepszy czas na zakup mieszkania – uważa Sławomir Wrzosek z Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Ceny nieruchomości idą wtedy w górę, co związane jest z dużym zainteresowaniem lokalami wśród studentów i ich rodziców. W październiku ceny na rynku powinny się ustabilizować, ale też nie na długo, bo kolejne miesiące znów mogą przynieść podwyżki.

Mieszkania na sprzedaż: Koniec cięcia cen u deweloperów

26.08.2013

Ceny nowych mieszkań przestają spadać – taka deklaracja padła ze strony zarządu Dom Development, jednego z największych w kraju deweloperów. Widzimy to m.in. po swoich cenach. Bardzo wiele wskazuje, że mamy do czynienia z odwróceniem spadkowego trendu – wskazuje Jarosław Szanajca, prezes spółki.

Nieruchomości nadal zyskowne

08.08.2013

Mimo że ostatnie lata na rynku nieruchomości nie należały do najlepszych, to wciąż można na nim nieźle zarobić. Potrzebne są do tego jednak duże pieniądze, fachowa wiedza albo… pomoc.

Ceny ofertowe mieszkań trzymają poziom, transakcyjne rosną!

21.07.2013

Różnice między cenami ofertowymi a transakcyjnymi mieszkań z miesiąca na miesiąc stają się coraz mniejsze. Głównym powodem takiego stanu rzezy są przede wszystkim dynamicznie rosnące ceny po jakich faktycznie zawierane są transakcje.
Zamieszkaj na zaciszu Goleniowa nad rzeką