Niedziela 22.05.2022 - 4.3832 (1 USD) | 4.6366 (1 EUR) | 4.5061 (1 CHF) | 5.4735 (1 GBP)

Blog

Mieszkania w Polsce. Rząd ma propozycję

19.06.2013

Program Mieszkanie dla Młodych (MDM) ma pomóc młodym ludziom w zakupie pierwszego mieszkania na rynku pierwotnym - powiedział dzisiaj szef resortu transportu Sławomir Nowak.

Kredyty nie były jeszcze tak tanie. Przełom na rynku?

10.04.2013

Po raz pierwszy w historii oprocentowanie kredytów hipotecznych w złotych spadło poniżej 5 proc. Łatwiej jest uzyskać kredyt w złotych, gdyż przeciętna zdolność kredytowa w ostatnich miesiącach zwiększyła się aż o 77 000 zł. Tymczasem zima nie wpłynęła negatywnie na sprzedaż mieszkań na rynku wtórnym. W największych miastach ceny transakcyjne mieszkań znów idą w górę.

Sąd Najwyższy po stronie deweloperów. Ważny wyrok!!!

29.03.2013

Deweloper może uzależnić sprzedaż mieszkania od wykupienia miejsca postojowego lub garażu, nawet jeśli klient nie ma samochodu - uznał Sąd Najwyższy w wyroku. Wyjaśnił, że taki warunek nie narusza praw kupującego jako konsumenta.

Mieszkania coraz tańsze. Nawet o 20 procent!

28.02.2013

Prawdopodobnie nie istnieje lepsza miara oceny stanu kondycji rynku nieruchomości mieszkaniowych, aniżeli kombinacja dynamiki zmian cen ze skalą ewolucji potencjału podażowego. Jeśli tak jest w istocie, to dane za ostatnie 12 miesięcy wskazują, że krajowa mieszkaniówka weszła w bardzo ostry, ale miejmy nadzieję już ostatni przed przesileniem zakręt koniunktury - pisze Jarosław Jędrzyński, analityk rynku nieruchomości portalu RynekPierwotny.

SUKCESY 2012 - mamy zwycięzcę!

20.02.2013

Styczeń dobiega ku końcowi, nadszedł więc czas podsumować przeszły rok. Dla niektórych był to koniec świata, dla nas tak naprawdę to początek naszej (miejmy nadzieję długiej) historii. Podsumowując rok, chcielibyśmy wyróżnić najlepsze i najciekawsze prace.

Chcesz kupić mieszkanie? Odwiedź targi.

16.02.2013

Już od lutego osoby zainteresowane zakupem nieruchomości mają okazję odwiedzić targi mieszkaniowe. Organizowane w dużych miastach, są dobrą okazją do zorientowania się w ofertach deweloperów. W jednym miejscu zebrane są różne propozycje, zwiedzający mogą także liczyć na promocje.

Szukasz mieszkania? Jako SINGIEL masz gorzej!

14.02.2013

Single poszukujący mieszkania do zakupu nie mają łatwego życia. W przypadku zamiaru kupna kawalerki w większości miast muszą być przygotowani na wyższą cenę metra kwadratowego. Pośrednicy Mikulski Nieruchomości radzą: Zakochaj się i kup lepiej dwa pokoje!

Zaskakujący początek roku na rynku mieszkań

08.02.2013

W styczniu indeks cen transakcyjnych mieszkań jednorazowo zyskał na wartości najwięcej od września 2009 roku. Zdaniem ekspertów, to prawdopodobnie efekt wygaśnięcia programu Rodzina na Swoim. Nowy rok na rynku nieruchomości rozpoczął się od zdecydowanie optymistycznego akcentu. Indeks cen transakcyjnych mieszkań, liczony na podstawie transakcji dokonywanych przez klientów Open Finance i Home Broker, wzrósł w styczniu o 2,35 proc. To największa miesięczna zwyżka tego wskaźnika od września 2009 roku.

Rynek wtórny. Takie mieszkania kupujemy najchętniej.

28.01.2013

Co trzecie mieszkanie używane sprzedane w dużym mieście mieściło się w bloku z wielkiej płyty, a niespełna co drugie w kamienicy - wynika z danych Home Broker za ostatnie trzy miesiące. Tym samym betonowe bloki oddały palmę pierwszeństwa budynkom z cegły. Wciąż najmniej popularnym segmentem rynku pozostaje używane budownictwo współczesne.

Deweloperzy ostro hamują. Sprawdź, co to oznacza dla kupujących.

19.01.2013

Ubiegły rok pod względem liczby rozpoczętych inwestycji i wydanych pozwoleń na budowę mieszkań był najsłabszy od co najmniej ostatnich pięciu lat. Ta sytuacja raczej nie ulegnie szybko poprawie. Z wstępnych danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w całym ubiegłym roku łącznie oddano do użytkowania 152,5 tys. mieszkań. Jest to wynik o 21,3 tys. lokali, czyli o 16,3 proc., lepszy od osiągniętego w roku 2011.

Ceny mieszkań nie będą już spadać ?

07.01.2013

Według wyliczeń różnych firm, ceny ofertowe nowych mieszkań w Warszawie spadły w ciągu minionego roku od kilku do kilkunastu procent. Zgodnie z danymi Związku Banków Polskich, średnia stawka transakcyjna na stołecznym rynku mieszkaniowym, zarówno na pierwotnym jak i wtórnym, wynosiła w trzecim kwartale 2012 roku 7,3 tys. zł/mkw.

To ostatnia okazja na kupno mieszkania bez wkładu własnego?

03.01.2013

Zaostrzane w ostatnich latach kryteria udzielania kredytów hipotecznych sprawiły, iż część osób musiała ograniczyć całkowitą cenę i metraż kupowanego mieszkania. W niektórych przypadkach doprowadziło to wręcz do utraty zdolności kredytowej.
Zamieszkaj na zaciszu Goleniowa nad rzeką