język polskijęzyk angielskijęzyk niemiecki
Piątek 03.05.2024 - 4.0474 (1 USD) | 4.3323 (1 EUR) | 4.4345 (1 CHF)

Czy warto kupić mieszkanie w Szczecinie w 2024 roku?

Inwestycja w nieruchomości to obecnie jedna z najkorzystniejszych opcji lokowania kapitału. Idealnie obrazują to ceny mieszkań w Szczecinie. Rynek wtórny oraz pierwotny od dobrych kilku lat nie zanotowały tutaj trwałych spadków. Zakup lokalu mieszkalnego w stolicy województwa zachodniopomorskiego jest zatem atrakcyjną możliwością dla tych, którzy chcą sensownie zainwestować pieniądze.

Kupno mieszkania na rynku wtórnym jest jednak kwestią interesującą również tych, którzy szukają dopasowanego do siebie miejsca do życia. Nasze miasto jako prężnie rozwijający się ośrodek ze swoją ofertą biznesową, edukacyjną oraz kulturalną również i dla nich będzie świetnym wyborem. W przygotowanym artykule przedstawimy najważniejsze powody, dla których warto rozważyć zakup mieszkania jeszcze w 2024 roku.

Atrakcyjne ceny mieszkań
Pierwszym istotnym argumentem przemawiającym za kupnem nieruchomości w 2024 roku są prognozy dotyczące rynku. Ceny mieszkań od 2017 roku wciąż rosną, a analitycy nie przewidują, aby trend ten miał się nagle odmienić. Nie ma zatem powodu, aby zwlekać z decyzją o zakupie. Pozytywnym aspektem dla inwestorów jest z pewnością fakt, że miejscowy rynek wtórny jest bogaty w różnorodne oferty kupna. W sercu zachodniopomorskiego można znaleźć nieruchomości o różnym standardzie, metrażu i lokalizacji. Od wszystkich tych czynników zależy ostateczna cena mieszkania w Szczecinie. Wciąż jednak można znaleźć tu naprawdę atrakcyjne oferty.


Niskie stopy procentowe
Obecnie wiele osób decyduje się na zakup wymarzonej nieruchomości na kredyt. W 2024 roku prognozuje się utrzymanie niskich stóp procentowych, co oznacza korzystne warunki dla osób planujących kupno przy współpracy z bankiem. Dzięki temu inwestycja w atrakcyjny pod względem ceny lokal na rynku wtórnym może być bardziej opłacalna niż zamrożenie środków na lokatach czy inwestowanie w inne instrumenty finansowe. Niskie stopy procentowe sprawiają, że koszt
kredytu hipotecznego jest niższy.

Mieszkania w ciekawych lokalizacjach
Rozważając zakup nieruchomości na rynku wtórnym, które ma stać się nowym miejsca do życia, warto zwrócić uwagę na bezpośrednie sąsiedztwo oraz rozwój infrastruktury w wybranej dzielnicy. Szczecin jest jednym z szybciej rozwijanych się miast w Polsce, więc jego mieszkańcy mogą liczyć na bezproblemowy dostęp do najważniejszych udogodnień. Poszczególne części stolicy zachodniopomorskiego zapewniają nieco inny komfort, ale większość z nich stanowi ciekawą opcję dla osób zainteresowanych kupnem mieszkania. Warto podkreślić, że ceny nieruchomości są też zależne od ich lokalizacji ze szczególnym uwzględnieniem atrakcyjności sąsiedztwa i dostępu do infrastruktury.


Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Szczecinie?
Jednym ze wskaźników opłacalności zakupu nieruchomości jest przeliczenie kosztów na metraż. Według aktualnych danych Narodowego Banku Polskiego ceny mieszkań w stolicy województwa zachodniopomorskiego wahają się od 8 100
do 9 300 zł za metr kwadratowy. Ostateczna kwota zależna jest m.in. od lokalizacji i standardu. Prognozy przewidują niewielki wzrost tych wartości na koniec roku, co może wpłynąć na decyzje osób zainteresowanych kupnem mieszkania.
Rynek wtórny oferuje szeroki wybór nieruchomości, dzięki temu każdy może znaleźć odpowiadający mu lokal.

Ile kosztuje kawalerka?
Najmniejsze mieszkania na rynku wtórnym cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ wiążą się z niewielkimi opłatami miesięcznymi. Widełki cenowe kawalerek w naszym mieście są jednak bardzo szerokie. Zainteresowani
zakupem muszą liczyć się z kwotami z zakresu od 300 do 400 tysięcy złotych. Przed kupnem warto zwrócić uwagę na lokalizację oraz standard, gdyż te czynniki mają istotny wpływ nie tylko na cenę, ale również komfort życia nowych mieszkańców. Przed dokonaniem zakupu opłaca się też dokładnie przeanalizować dostępne oferty lub skontaktować się z profesjonalnym doradcą, aby znaleźć nieruchomość najlepiej dopasowaną do własnych potrzeb.

Ile kosztuje mieszkanie dla pierwszych właścicieli?
Rynek wtórny nie jest jedyną opcją dla kupujących w naszym mieście. Drugą możliwością są nieruchomości w stanie deweloperskim. Według danych NBP koszt nowego lokalu mieszkalnego waha się od 10 400 do 12 300 zł za metr
kwadratowy. Specjaliści prognozują stabilizację lub nawet lekki spadek cen w tej kategorii, co może być korzystne dla osób planujących kupno nowego mieszkania.

 

galeria zdjęć

Zamieszkaj na zaciszu Goleniowa nad rzeką